PL
EN PT UA

Odpowiedzialna gra

Uzależnienie od hazardu to przemożna chęć ciągłego obstawiania, pomimo poważnych konsekwencji, jakie może to mieć dla życia człowieka i jego otoczenia. Naszym celem jest wskazanie graczom, jak najlepiej kontrolować siebie i z kim powinni się kontaktować, gdy sprawy przybierają zły obrót.

Nasi eksperci nie mają wykształcenia ani doświadczenia, aby udzielać profesjonalnych porad. Jednak przyjrzeli się tej sprawie i stworzyli przewodnik na temat dostrzegania i kontrolowania aktywności hazardowej.

 • Konieczność zachowania powściągliwości podczas angażowania się w jakąkolwiek formę hazardu.
 • Narzędzia i funkcje wyjaśnione, aby utrzymać cię w kontroli.
 • Oznaki i symptomy utraty kontroli.
 • Co zrobić, gdy stracisz kontrolę nad sytuacją.
 • Nasz cel.

Potrzeba zachowania samokontroli podczas angażowania się w jakąkolwiek formę hazardu

Mamy nadzieję, że ta strona pomoże graczom polscy lepiej zrozumieć i zarządzać ich nawykami hazardowymi, uczuciami i wyzwaniami, które się z tym wiążą. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, co robić, a czego nie robić w trakcie sesji, ważne jest, aby zdać sobie sprawę z konieczności zachowania kontroli i całkowicie zrozumieć jej znaczenie.

Pomijając fakt, że ludzie mogą obstawiać z różnych powodów, nie jest to główny problem. Umiarkowana gra nie ma wpływu na codzienne czynności. Gdy staje się nałogiem, może mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla osoby uzależnionej, ale także dla osób znajdujących się w jej najbliższym otoczeniu. Istotnym pierwszym krokiem w zapobieganiu kompulsywnemu hazardowi jest uświadomienie sobie miejsca hazardu w swoim życiu.

Nie jest konieczne, aby gracz często obstawiał zakłady, aby móc go nazwać uzależnionym. W związku z tym dana osoba musi zadać sobie precyzyjny zestaw pytań i odpowiedzieć na nie. Zebraliśmy serię pytań, które mogą pomóc graczom określić, gdzie są w swojej grze.

 1. Czy można uzyskać taki sam dreszczyk emocji z obstawiania dużych sum pieniędzy, jak z obstawiania małych ilości?
 2. Czy konieczne jest pożyczanie pieniędzy od przyjaciół lub krewnych albo sprzedawanie wartościowych rzeczy, aby móc pójść na hazard?
 3. Czy jest coś, co wydarzyło się podczas sesji, co sprawiło, że czujesz się niespokojny, winny, zestresowany lub chory?
 4. Czy zdarzyło się, że rodzina lub przyjaciele skarżyli się na Twój nałóg hazardowy z powodu trudności finansowych lub lekceważenia ich?
 5. Czy kiedykolwiek konieczne było mówienie kłamstw, aby wziąć udział w sesji hazardowej?

Nie należy wahać się szukać pomocy, jeśli wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania wskazują, że ma się problem z hazardem. Naszym celem jest pomoc wszystkim graczom w Polsce w unikaniu i pokonywaniu tego problemu. W związku z tym oferujemy wskazówki, kogo należy zaangażować, gdy hazard przestaje być źródłem rozrywki. Możesz dowiedzieć się więcej o firmach, które mogą zapewnić Ci dalsze wsparcie, czytając informacje zamieszczone poniżej.

Zrób to

Dobra odpowiedź na powyższe pytanie oznacza, że sesja wraca na tory. W związku z tym, stworzyliśmy listę zaleceń, które polscy punterzy mogą wykorzystać, aby utrzymać ją pod kontrolą i zapewnić sobie bezpieczne doświadczenie.

 • Zawsze pamiętaj, że hazard jest tylko dla zabawy, a nie źródłem dochodów.
 • Przed rozpoczęciem sesji, zawsze ustalaj czas lub ograniczenia pieniężne.
 • Wiedz, kiedy należy wstrzymać działania.
 • Możesz uniknąć szybkich decyzji, ustalając dzienne limity wypłat.
 • Spędzaj więcej czasu z ludźmi, którzy nie są związani z Twoim hobby lub zainteresowaniem.

Nie rób tego

Po wszystkich pytaniach, jeśli ktoś zdecyduje, że ma problem ze swoją sesją gry, mamy dla niego do dyspozycji szczególną radę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć konsekwencje ich nawyków hazardowych i co mogą zrobić, aby je okiełznać, jeśli tego nie zrobią. Gracze Polscy muszą mieć na uwadze następujące punkty.

 • Nie rozpoczynaj gry będąc pod wpływem alkoholu lub jakichkolwiek innych środków odurzających.
 • Podejmowanie decyzji, gdy jest się nieszczęśliwym, nie jest dobrym pomysłem.
 • Nie zapominaj o tym, co jest najważniejsze.
 • Kompulsywny hazard nigdy nie powinien być tłumiony; zamiast tego porozmawiaj o nim z przyjacielem lub członkiem rodziny.
 • Nigdy, przenigdy nie oszukuj siebie, że nie masz problemu, udając, że go nie masz. Akceptacja to pierwszy krok.

Narzędzia i funkcje wyjaśnione, abyś miał kontrolę nad sytuacją

Ustaw maksymalną kwotę depozytu

Gracze mogą uniknąć kompulsywnego hazardu, śledząc swoje finanse przed rozpoczęciem gry. Kiedy nowy gracz tworzy konto w kasynie online, będzie miał dostęp do tej funkcji. Można ustawić dzienny, tygodniowy lub miesięczny limit wpłat. Jeśli te limity zostaną przekroczone, platforma powiadomi gracza i pozwoli mu kontynuować sesję z nowymi limitami lub całkowicie ją przerwać.

Śledzenie swoich wydatków może ostrzec gracza o możliwości wystąpienia problemu, zwłaszcza jeśli ustalony wcześniej budżet zostanie przekroczony. Poza tym, może być trudno wykryć uzależnienie, jeśli nie jest ono oczywiste dla użytkownika. ACMA nakazuje wprowadzenie takiej funkcji, aby zapewnić, że wszyscy gracze mają niezbędne opcje dla bezpiecznej i odpowiedzialnej sesji gry.

Przerwy w grze

Gracze mogą skorzystać z tej funkcji, aby zrobić sobie przerwę od gry na określony czas. Osoby, które chcą kontynuować grę, ale są świadome swoich zachowań hazardowych i chcą je kontrolować, mogą odnieść duże korzyści. W następujących okresach, wszyscy dostawcy gier online są zobowiązani do oferowania tej funkcji:

 • Dzień.
 • Tydzień.
 • Miesiąc.
 • Jak długo użytkownik uzna to za konieczne. Sześć tygodni to maksymalny okres.

Oprogramowanie zapobiegające hazardowi

Niezależnie od tego, czy jest to komputer, tablet czy smartfon, można pobrać i zainstalować na urządzeniu specjalne oprogramowanie. Pomoże ono w ograniczeniu konkretnych stron internetowych poświęconych hazardowi. Istnieją dwie główne grupy aplikacji, które należą do tej kategorii:

 • Aplikacje, które są specjalnie zaprojektowane do blokowania stron internetowych z grami hazardowymi. Przykłady obejmują Gamban, Gamblock, Betfilter i inne.
 • Niektóre strony internetowe, takie jak platformy iGaming, są chronione za ich pomocą, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. Netnanny jest dobrą ilustracją tego typu strony.

Gracze mogą korzystać z wszystkich wymienionych wyżej programów, aby zapobiec nieautoryzowanemu hazardowi.

Oznaki i symptomy utraty kontroli

Rozsądnie jest wierzyć, że pewne symptomy lub znaki mogą wskazywać na obecność takiego problemu. Jednak trudno jest odróżnić wzorzec kompulsywny od regularnego. Hazardzista może uzależnić się od hazardu bez utraty wszelkiej kontroli. W dodatku u każdej osoby może to wyglądać inaczej.

Pytanie brzmi, jak go znaleźć, aby móc podjąć odpowiednie działania. Kompulsywny hazard jest instynktownym zaburzeniem odruchowym, które może wpłynąć na życie jednostki i życie bliskich jej osób. Jeśli twoja normalna rutyna zostanie zakłócona, staniesz się świadomy tego problemu. Dzieje się tak pomimo tego, że niektórzy ludzie będą oszukiwać samych siebie, zaprzeczać istnieniu problemu, a nawet próbować zminimalizować jego nasilenie.

W wyniku dochodzenia naszych ekspertów, stworzyliśmy listę czynników, które mogą wskazywać, czy ktoś nie jest poza kontrolą.

 • Spory wśród bliskich i przyjaciół o pieniądze i sposób ich wydawania na działalność hazardową.
 • Lekceważenie swoich obowiązków, rodziny, rówieśników, spraw osobistych lub innych rutynowych czynności.
 • Utrzymywanie niskiego profilu podczas gry, aby uniknąć bycia zauważonym.
 • Wzrost poczucia zmartwienia, winy, smutku lub drażliwości.
 • To zrozumiałe, że w tego typu sytuacjach można się tak czuć. Jednak mogą one być związane z grą. W rezultacie możesz stracić kontrolę nad swoim dotychczas odpowiedzialnym wzorcem.

Utrata kontroli nie wymaga bycia osobą o słabej woli czy nieodpowiedzialną. Każdy może uzależnić się od hazardu, niezależnie od inteligencji czy pochodzenia.

Co zrobić, gdy stracisz kontrolę? Przewodnik krok po kroku

Utrata samokontroli może dotknąć każdego, jak widzieliśmy w poprzednich częściach, nie tylko osobę, która jej bezpośrednio doświadcza. Życie danej osoby mogło zostać splecione z hazardem. Jeśli sytuacja jest poza jego kontrolą, najważniejszym krokiem jest przezwyciężenie, aby ją zaakceptować. Z tego powodu, nigdy nie powinien być nieśmiały w poszukiwaniu porady. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą być przydatne w takich sytuacjach:

Be Aware Of What Is Going On (Bądź świadomy tego, co się dzieje)

Jak już wielokrotnie stwierdziliśmy, kompulsywni hazardziści będą zaprzeczać, że mają wyzwanie i nadal opowiadać sobie kłamstwa. Wiadomo, że ktoś nie może naprawić czegoś, czego w pełni nie rozumie lub o czym nie wie. Osoby bliskie takiej osobie muszą zapewnić jej wsparcie emocjonalne i wskazówki w trakcie pracy nad identyfikacją i rozwiązaniem jej problemów. Jeśli jednak dowiedzą się o problemie, dana osoba powinna skontaktować się z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami lub grupą wsparcia.

Zwrócenie się o pomoc do ekspertów

Kiedy problemy się pogłębiają, szukanie pomocy u profesjonalisty może zmienić cały świat. Nie ma substytutu dla porady eksperta, ponieważ problem może się utrzymywać, nawet jeśli dana osoba uważa, że opanowała chęć do gry. W związku z tym, profesjonalni terapeuci i doradcy mogą mieć wpływ na wynik.

Pamiętaj, że my jako firma nie możemy pomóc graczom, którzy stali się kompulsywnymi hazardzistami. Niemniej jednak, możemy im pomóc poprzez dostarczenie dodatkowych informacji kontaktowych do organizacji, które mogą pomóc. Szczegóły na temat tego typu organizacji znajdziesz w poniższej sekcji.

Nie padnij ofiarą pokusy

Zalecamy opóźnienie wszelkich działań związanych z hazardem, aby uniknąć pokusy. Kiedy ktoś próbuje rzucić picie, będzie starał się unikać barów i alkoholu tak bardzo jak to możliwe. Osoby mające problem z hazardem stają przed tym samym dylematem. Emocje mogą być wyzwalane przez myślenie o konsekwencjach, co może pomóc osobie zachować kontrolę.

Wtedy w twoim najlepszym interesie może być unikanie takich wyzwalaczy, pomimo niedogodności związanych z brakiem gry w kasynie stacjonarnym lub internetowym. Ponadto, narzędzia i funkcje, które omówiliśmy wcześniej, mogą ułatwić uniknięcie takich sytuacji.

Nasz cel

Pierwszym i najważniejszym krokiem w utrzymaniu kontroli jest uznanie, że każdy może uzależnić się od hazardu. Nikt nie musi być analfabetą lub pochodzić z nietypowego środowiska, aby być dobrym kandydatem.

Ponadto, w dzisiejszych czasach dostępne są różne narzędzia, które pomagają zapobiegać uzależnieniu od hazardu. Mimo to, ważne jest, aby je znać, aby móc je dobrze wykorzystać. Naszym głównym celem przy tworzeniu tej strony było uświadomienie ludziom, że istnieją narzędzia, które pomogą im utrzymać kontrolę, a w przypadku jej utraty powinni szukać profesjonalnej pomocy.

Używamy plików cookie na kasynobonusybezdepozytu.com, aby ulepszyć hazard. Kliknij Zgadzam się, jeśli to akceptujesz.
Zgadzać się